OCT 29

Ubezpieczenie gwarancją spokojnego snu
Opublikowany przez: Paulina | Tagi: usługi prawnicze, kancelaria, radca prawny | Data: 2016-04-24

Popularne powiedzenie brzmi, że przezorny zawsze ubezpieczony.

W dzisiejszych, notabene ciężkich czasach, te słowa nabierają podwójnego znaczenia. Nad naszymi głowami nie tylko nieszczęśliwe wypadki, klęski żywiołowe i złodzieje, ale i pech oraz kryzys gospodarczy. Ciągle tak wiele osób rezygnuje z ubezpieczenia myśląc, że jakoś to przecież będzie. Jednak nie tędy droga.

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

W dzisiejszych czasach ubezpieczenie to pewność. Pewność, że w razie niepowodzenia, czy to spowodowanego przez nas samych, czy niezależnego od naszej jurysdykcji, jesteśmy zabezpieczeni. Wypłacane każdego roku odszkodowania ratują ludzi w bardzo ciężkich sytuacjach. Mimo, że przypadki takie jak grabież, powódź czy pożar może i są jednostkowe, to wcale nie oznacza to, że mogą nas nie dotyczyć. Wręcz przeciwnie, w wielu przypadkach zdarzają się akurat tym, którzy ubezpieczenia nie mają. Nie trzeba chyba mówić, że taka sytuacja jest dosłownie traumatyczna w skutkach. Ubezpieczenie zapewnia nam, że w razie wypadku, dostajemy odszkodowanie, z którego będziemy mogli pokryć straty.

Czy odszkodowania pokrywają całą stratę?

W tej kwestii nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Czasami przed ubezpieczeniem danego mienia trzeba dokonać nawet jego wyceny, żeby sprawdzić ile jest warte. W innych przypadkach ustala się odgórną sumę, na jaką daną rzecz ubezpieczamy. Na dzień dzisiejszy można ubezpieczyć właściwie wszystko i od wszystkiego, jedyną kwestią jest to, ile chcemy za ubezpieczenie zapłacić. Zdarzają się przypadki, że ubezpieczenie w słabej pod kątem atrakcyjności firmie ubezpieczeniowej, nie pokryje całej naszej straty, czy to materialnej czy moralnej. Innym razem natomiast może się okazać, że odszkodowania z danego tytułu wynoszą nawet 2 razy więcej, niż pierwotna wartość ubezpieczanej rzeczy.

Ogólnie rzecz biorąc, posiadając dom czy samochód, warto ubezpieczyć je od kradzieży czy pożaru. Co prawda przez cały czas musimy wpłacać określoną sumę pieniędzy, ale mamy pewność, że w razie wypadku, otrzymamy odszkodowania z tego tytułu.

Autorem artykułu jest kancelaria prawna

Okiem reportera

usługi prawnicze

kancelaria

radca prawny

Mecenas.biz
Kancelaria Adwokacka Karolina Szulc - Nagłowska
ul. Świebodzka 4a/5
50-046 Wrocław
tel. +48 609 000 099
e-mail: kancelaria@mecenas.biz

http://www.mecenas.biz

Twój komentarz