OCT 29

Polityka prywatności
Opublikowany przez: Paulina | Tagi: zgłoszenie, rejestru, dane, GIODO, polityka, prywatność, prawo | Data: 2017-08-29

W dzisiejszych czasach większość z nas korzysta na co dzień z internetu.

Młodsze pokolenia nie jest w stanie wyobrazić sobie chociaż jednego dnia bez dostępu do internetu. Na wielu stronach internetowych bez zawahania podajemy swoje dane osobowe. Z pozoru wydaje się to nieszkodliwe, jednak może być inaczej. Musimy uważać, aby te dane nie zostały sprzedane.
Nie chcemy przecież dostawać setki wiadomości lub smsów o różnych promocjach. Jest to najczęściej przez nas zauważalny sposób bezprawnego wykorzystania naszych danych. Jest ich jednak o wiele więcej, dlatego powinniśmy dokładnie sprawdzić każdą stronę internetową, jeśli decydujemy się na podanie na niej swoich wrażliwych danych, takich jak numer telefonu lub adres zamieszkania. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że większość stron internetowych obowiązuje zgłoszenie rejestru danych do GIODO w celu dokładnego ich chronienia. 
Dowiedz się więcej na temat regulaminów i zgłaszania danych do GIODO na tej stronie www
Przed podaniem naszych danych osobowych powinniśmy sprawdzić jak wygląda polityka prywatnosci do sklepu internetowego. Zawarte są w niej bardzo istotne informacje. Dowiemy się kto jest administratorem danych oraz w jaki sposób zostaną wykorzystane. Poruszane są również kwestie związane ze sposobem zbierania danych osobowych od użytkowników oraz w jaki sposób są one zabezpieczone. Dodatkowym atutem jest oficjalny certyfikat, który sprawdzi, czy system zabezpieczeń danych osobowych został kompleksowo wprowadzony na danej stronie. Oznacza to, że najbezpieczniejsze strony będą posiadały Atest Bezpieczeństwa Danych Osobowych.

Okiem reportera

zgłoszenie

rejestru

dane

GIODO

polityka

prywatność

prawo

Twój komentarz