OCT 29

Czy warto założyć firmę za granicą

Założenie własnej firmy dla wielu z nas wydaje się być trudną decyzją.

Myśl o założeniu jej za granicą wydaje się jeszcze większym wyzwaniem. Czy warto je podjąć? Fakty są takie, że coraz więcej osób interesuje się tym jak założyć firmę w Austrii lub innym europejskim kraju.

Najłatwiej jest skorzystać z różnych ułatwień, które zapewnia nam członkostwo w Unii Europejskiej i założyć firmę właśnie w jednym z krajów wspólnoty. Jeżeli nie wiesz, jak się do tego zabrać lub też nie znasz języka - jest to znacznie mniejszym problemem niż mogłoby się wydawać. Powstaje coraz więcej firm, które specjalizują się w pośrednictwie zakładania firm w różnych krajach, takich jak Niemcy czy Wielka Brytania. Objaśnią nam one wszelkie zagadnienia, które będą nam potrzebne by założyć działalność.

Przed założeniem firmy lub podjęciem działań w tym kierunku, musisz zastanowić się nad tym, czy Twoja firma do tego się nadaje. Bez problemu możesz na przykład założyć jednoosobową działalność jeśli jesteś informatykiem lub grafikiem. Sprawa będzie dość trudna, jeśli posiadasz w Polsce fabrykę części samochodowych.

Tak jak z każdą firmą - niezależnie od jej lokalizacji - będziesz musiał zapoznać się z wieloma zagadnieniami, bez znajomości których nie odniesiesz sukcesu. Będziesz na przykład musiał zdobyć wiedzę z zakresu marketingu i działań w mediach społecznościowych, aby zapewnić sobie szeroką klientelę. Oprócz tego musisz poznać prawo spółek i prawo gospodarcze kraju, w którym zarejestrujesz firmę. Pomoże Ci to w zrozumieniu funkcjonowania podstawowych mechanizmów, które w innych krajach mogą działać przecież inaczej niż w Polsce. Mi bardzo pomógł w zrozumieniu przepisów ten prawnik: http://www.tomaszklimek.com/pl/kancelaria

Okiem reportera

prawo spółek i prawo gospodarcze

jak założyć firmę w austrii

Twój komentarz